Як продовжити термін служби акумулятора

14 июля 2017

Привіт дорогі друзі. Сьогодні я хочу поділитися досвідом у плані того, як доглядати за акумулятором, щоб подовжити йому термін служби. Я дам вам поради, деякі з них ви вже чули і, можливо, використовуєте, а деякі, можливо, будуть для вас новинкою.
1. При встановленні акумулятора на автомобіль потрібно знімати плівку - поліетилен. Якщо ви не зняли плівку акумулятор попрацює, швидше за все навіть виходить свою гарантію в 2 роки, але пропрацює менше, ніж міг би. Причиною цього є перегрів акумулятора, адже погодьтеся, взимку плівка акумулятор не зігріє, а влітку вона не дасть йому охолонути.
2. Не допускайте забруднення акумулятора. Пил, мазуту, масло та інший бруд, який накопичується на акумуляторі, сприяє збільшенню швидкості саморозряду. Мабуть, намокаючи вона якимось чином замикає клеми і акумулятори сідають. Періодично протирайте акумулятор сухим ганчірком.
3. Заряджайте акумулятор. Мінімум 2 рази на рік при нормальній експлуатації ставте батарею на зарядку, перед морозами обов'язково зарядіть ваш АКБ до повного заряду на мінімальному струмі.
4. Добре прикріпіть акумулятор до кузова. Автомобільні акумуляторні батареї не люблять трясіння, а не закріплена батарея підстрибує на кожній купині та ямці, це призводить до обсипання активної маси з пластин, порушення цілісності пластин, поломки АКБ.
5. Батарея АКБ обов'язково повинна стояти на рівній поверхні без виступів, оскільки її корпус зроблений з поліпропілену, він м'який матеріал. Якщо ви ставите ваш АКБ на нерівну поверхню, наприклад на металевий стопор, що випирає, це може призвести до пробивання корпусу і витічка електроліту.
6. Не допускайте розряджання батареї. Ну тут усі розуміють, заглиблюватимусь не буду. Акумулятор боїться глибокого розряду.
7. Перевірте рівень рідини в акумуляторі. Якщо у вас є доступ до банків, нехай навіть виробник каже, що він не обслуговується, не полінуйтеся відкрутіть 6 баночок і подивіться рівень рідини, він повинен бути приблизно на сантиметр вище ніж пластини. Якщо рівень менший потрібно долити дистильовану воду, після чого поставити АКБ на зарядку. Найчастіше рідина випаровується влітку в спеку.
8. Під час встановлення акумулятора зачистіть клеми та наклемники спеціальною щіткою або наждачним папером, після чого змастіть їх спеціальним мастилом. Робиться це для кращого контакту акумулятора з генератором.
9. Слідкуйте за утворенням акумулятора сульфатів. Якщо на акумуляторі утворюється блакитний або білий порошок у вигляді наростів-кристалів на клемах, це може свідчити про поганий контакт на клемах або тріщину в перерізі дроту. Потрібно під'їхати до електрика та встановити причину, просто поміняти акумулятор на новий нічого не дасть. Хоча тут цілком можливо і тріщина в пластині акумулятора.