Вам необхідно купити акумулятор для Вашого автомобіля?
Ви не впевнені у правильності вибору та підбору акумулятора?


Не страшно! На нашому сайті Ви знайдете найважливішу і, зауважте, коротку інформацію, яка надалі буде для Вас помічником при купівлі будь-якого акумулятора. Тож почнемо?


Підбираючи акумулятор для автомобіля необхідно строго враховувати такі параметри як:

1)Полярність акумулятора.
2)Типорозмір акумулятора та його габарити.
3)Ємність акумулятора.
4)Пусковий струм акумулятора.



Мабуть, почнемо з полярності.




Існує два види полярності – це пряма та зворотна.



Нагадаємо, що пряма полярність, це коли плюсова клема розташована зліва, відповідно якщо плюсова клема розташовується з правого боку, то акумулятор має зворотну полярність.


Визначити полярність акумуляторів для легкових автомобілів, ємність яких 35-110 ампер, не складно. Насамперед поверніть акумулятор лицьовою стороною, вздовж якої розташовані клеми (клеми біля акумулятора знаходяться ближче однієї з довгих сторін).


Майже у всіх акумуляторів поряд з клемами або безпосередньо на самих клемах є два знаки - це ПЛЮС " + " або МІНУС " - ".


Також виробники акумуляторів відзначають полярність різнокольоровими ковпачками на клемах. Червоний ковпачок-плюс, відповідно, синій – мінус.


І навіть якщо немає ні знаків, ні наклейок, ні ковпачків - можна все ж таки визначити полярність акумулятора по діаметру самих клем (висновків). Плюсова клема товща.

Полярність акумуляторів для вантажних автомобілів визначається так:



Як правило, клеми у вантажних акумуляторах розташовані вздовж короткої сторони і для визначення полярності необхідно розвернути акумулятор цією стороною від себе в протилежний бік. І якщо плюс знаходиться з правого боку-то це зворотна полярність або вона ще позначається «3», якщо плюс зліва - полярність пряма або «4». Також існують вантажні акумулятори, клеми яких розташовані по діагоналі. Полярність цих батарей позначається "2".


Сподіваємося, що наша інформація Вам знадобилася та допомогла вибрати та купити акумулятор для авто сс правильною полярністю.


Тут Ви запитаєте, а далі??? А далі наша стаття буде про типорозмір та габарити акумуляторів, і як правильно їх підібрати саме для Вашого автомобіля.

Існує три види стандарту акумуляторів за типорозміром або за походженням автомобіля:
1)Європейський.
2)Азіатський.
3)Американський.



Ці акумулятори відрізняються: розміром клем, габаритами та конфігурацією корпусу.


Акумулятори європейського походження мають корпус з клемами, які знаходяться у поглибленні корпусу акумулятора. Розмір клем таких акумуляторів 19,5 мм плюсовий і 17,9 мм - негативної клеми.


Акумулятори азіатського походження відрізняються навпаки піднесеними над корпусом клемами і розміри самих струмовивідів (клем) мають товщину 12,7 міліметрів плюсової і 11,1 мінусової.


Акумулятори американського походження дуже рідко зустрічаються в побуті, але і вони відрізняються в основному розташуванням клем. Вони розташовані над лицьовою етикеткою з фронтального боку.


Перед покупкою нової батареї для Вашого автомобіля переконайтесь, що ви вибрали правильний тип акумулятора і знаєте, які габарити йому відповідають. Під габаритами маються на увазі три основні параметри: довжина, ширина та висота акумулятора. Ці розміри Ви можете зняти зі старого акумулятора, з'ясувати в технічній схемі вашого авто, та й найправильніше порадитися з нашим продавцем-консультантом.

Наступним, одним з основних параметрів, вважається ємність.

Ємність акумулятора - це фізична величина струму, яка здатна віддати енергію батареї при тривалому розряді, і вона вимірюється в амперах/годину. Ця одиниця виміру вказує на те, що ємність акумулятора сама по собі є твором постійного струму на період розряду (ампери на годину).

Ви купуєте новий акумулятор для автомобіля, але у Вас є сумніви щодо правильності вибору ємності акумулятора? Не біда! Скористайтеся нашою таблицею, яка, напевно, дасть можливість швидко та правильно визначити ємність акумулятора для Вашого автомобіля:

Також зверніть увагу при покупці акумулятора на такі фактори як: де (кліматичні умови) і як (додаткові навантаження, типу кондиціонер, потужна аудіосистема, сигналізація і т.д.) буде експлуатуватися дана батарея. І також зайвих ампер не завадить, якщо Ваш автомобіль оснащений потужним електропакетом.

Ну і, нарешті, поговоримо про пусковий струм, або як ще кажуть пускова потужність.

Купуючи новий акумулятор, зверніть увагу, що це найважливіший параметр. як саме пусковий струм забезпечує запуск холодного двигуна протягом 3-30 секунд. Зверніть увагу на те, що подача пускового струму не повинна перевищувати 30 секунд, тому що таким чином можна вивести акумулятор з ладу через перегрівання АКБ.

Невелика порада: купуючи акумулятор для свого автомобіля - вибирайте батарею із запасом пускової потужності. Повірте, так Ви продовжите експлуатаційний період акумулятора значно довше. Але не забувайте, що будь-який акумулятор незалежно від того, що він не обслуговується або малообслуговується, вимагає регулярного догляду, який полягає в підзарядці після тривалої експлуатації автомобіля. Особливо в міському режимі, з його пробками, невеликими пробігами і швидкостями і т.д. Сподіваємося, що наші поради Вам знадобляться, і Ви уникнете неприємних моментів, пов'язаних із запуском двигуна в холодну зимову пору року.